Макіавеллі та Дурні!

Розбалансування влади.

Скільки «нових» органів утворила Україна протягом останніх двох років? Поставте собі спочатку це питання, а потім поставте інше питання – чим вони «займаються» щодня по вісім годин на добу (а то й більше, як пишуть).

Як колись писав Макіавеллі «розподіляй та володарюй» (divide et impera). Все «чесно, прозоро і демократично», як колись казав один з Президентів. Щоправда питання «виділення» йому мільярда доларів «злочинною владою» так і залишилось без відповіді.

Так от – Макіавеллі був правий в тому, що розподілення повноважень (чи територій) справді створює умови для контролю за сферами державного впливу.

Макіавеллі не знав, що будуть керівники, котрі вчилися на інженерів, бухгалтерів, партійних функціонерів, розвідників і економістів, котрі спробують поставити під сумнів цей принцип державного управління.

Він не знав, що будуть керівники, котрі випишуть повноваження силових органів так, що ці «органи» почнуть справжню війну за територію (сфери впливу).

Він не знав, що ці «нові керівники» держав не знають причинно-наслідкових зв’язків та самої логіки існування силових органів. Він не знав, що «кухарка може керувати державою».

Останні події з силовими органами у деяких державах є ідеальним підтвердженням логіки Макіавеллі.

А що ви чекали, шановні керівники деяких держав? Ви чекали, що підселивши у клітку до лева тигрицю буде мир-дружба і можливо м’ясо? Так от м’яса як раз і не буде! На всіх не вистачить. М’ясо у цьому випадку це – влада, гроші, вплив і так далі.

Тепер уявіть собі ситуацію в країнах, котрі сприймають логіку Макіавеллі. Ви можете собі уявити, коли ЦРУ приходить з обшуком до ФБР, або Британська митна служба звинувачує співробітників МІ6 у отриманні позабюджетних винагород за семінари з питань довжини повідка для домашніх тварин (актуальне питання у Великій Британії).

Так от – дебіли і недоумки за гроші платників податків влаштовують гладіаторські ігри? Та вони не гладіатори, бо йти на смерть нам – або комунально-тарифну, або смерть на війні, якої офіційно немає. Ви що обираєте?

Я особисто обираю розум і здоровий глузд. Це дивні поняття бо вони логічні. Ці поняття базуються на реальностях життя. Вони не базуються на безпідставних прагненнях на кшталт «парад у Севастополі» або «виробництво тактичних ракет середньої дальності до кінця року» або будівництво «стіни» на з проволоки для собачих будок на кордоні з країною військовий потенціал дуже важко порівняти з країною-сусідом. Ці поняття не базуються на парадах і уявних досягненнях. Вони не базуються на снах.

Керівники держави повинні прагнути і мріяти. Це справді обов’язково, але підміняти сон реальністю – злочин. А тим більше злочин – закликати інші держави як тлумачників цих снів. А ще гірше – переконувати власний народ у правильності тлумачення власних снів.

Корошенко Григорій,

Вінниця. З набережної, дивлячись на фонтан